Tüp Bebekte Düşük Yapma İhtimali Yüksek midir?

Tüp Bebekte Düşük Yapma İhtimali Yüksek midir? sorusunun cevabı kişiden kişiye değişim göstermektedir. Tüp bebek tedavisi belli bir aşamadan sonra normal gebelik ile aynı süreçte devam etmektedir. Tüp bebeği normal hamilelikten ayıran tek nokta embriyo oluşumunun dışarda olmasıdır. Özet geçmek gerekir ise tüp bebek tedavisinde anne ve baba adayından alınan üreme hücreleri özel bir kap içerisinde bulunan sıvıda birleştirilir. Embriyo halini alınca ise anne rahmine yerleştirilir. Daha sonra normal gebelik ile aynı olan döneme girilir.

Düşük Sebepleri

Tüp Bebekte Düşük Yapma İhtimali Yüksek midir? Tüp Bebekte Düşük Yapma İhtimali Yüksek midir?

Tüp bebek tedavisinde düşük yapma ihtimali kişiden kişiye değişmektedir. Her anne adayının rahim yapısı, sağlık koşulları farklılık gösterdiği için düşük riski değişmektedir. Tüp bebek tedavisinde düşük riskini anne adayından farklı olarak tedavinin yapıldığı merkez, uzman ve kullanılan ilaçlar da etkilemektedir. Tüp bebek tedavisinde belli başlı ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçların yanlış kullanılması düşük riskini arttırmaktadır. Transfer eğer sağlıklı bir şekilde yapılmazsa ve transferden önce anne rahmi embriyo tutunması için hazırlanmaz ise düşük riski oldukça artacaktır.

Tüp bebek tedavisinde başarıya ulaşmak ve düşük riskini azaltmak için çiftlerin tedaviyi yaptıracakları yeri özenle seçmesi gerekir. Düşük riski anne adayının sağlığı ve tedaviyi yapan uzmanının bilgisine göre değişmektedir.

Leave a commentDr. Halil İbrahim Tekin

Op. Dr. Halil Ibrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu. 1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı. 1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde

İletişim

info@halilibrahimtekin.com

+90 212 240 35 61

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad.

Valikonağı Plaza No: 177 B Blok D:1 

Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Copyright © Dr. Halil İbrahim Tekin