Tüp Bebekte Aspirin Kullanımı Gebelik Şansını Artırır Mı?

Tüp Bebekte Aspirin Kullanımı Gebelik Şansını Artırır Mı?; Tüp bebek tedavisinde kullanılan belli başlı ilaçlar ve prosedürler bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisinde aspirin de belli dönemler arasında kullanılmaktadır. Tüp bebek tedavisinde sıklaşan yani tekrarlayan düşükler, kanın pıhtılaşması durumu, düşükler gibi durumların önüne geçmek için aspirin kullanılmaktadır.

Tüp Bebekte Aspirin Kullanımı Gebelik Şansını Artırır Mı? Tüp Bebekte Aspirin Kullanımı Gebelik Şansını Artırır Mı?

Tüp Bebekte Aspirin Kullanımı Gebelik Şansını Artırır Mı?

Aspirin adetin ikinci gününden itibaren hamileliğin 28. haftasına kadar anne adayının kullanması gereken bir ilaçtır. Fakat bu demek değildir ki her anne adayının aspirin kullanması gerekiyor. Aspirin gebelik sorunlarında, daha önce tekrarlayan düşükler nedeni ile ve kanında pıhtılaşma sorunu olan adaylarda kullanılması gereken bir ilaçtır. Ayrıca şeker sorunu, tansiyon sorunu ve beslenme düzeni için de aspirin kullanılır. Uzmanlar tüp bebek tedavisinde aspirin kullanımı her zaman düşük dozda önermiştir. Çünkü gereksiz yüksek doz aspirinin tedavi sürecine yardımcı olmasından çok tedaviyi riske atacaktır.

Tüp bebek tedavisinde veya doğal yollar ile kalınan hamilelik döneminde kesinlikle kendi başınıza ilaç kullanmayın. Kullandığınız her ilaçtan hemşirenizin, uzmanınızın haberinin olması ve onların kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Gebelik dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Bu dönemde bebeğinizi sağlıklı kucağınıza almak için dikkatli olmanız ve her ay kontrole gitmeniz gerekir.

Leave a commentDr. Halil İbrahim Tekin

Op. Dr. Halil Ibrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu. 1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı. 1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde

İletişim

info@halilibrahimtekin.com

+90 212 240 35 61

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad.

Valikonağı Plaza No: 177 B Blok D:1 

Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Copyright © Dr. Halil İbrahim Tekin