Tüp Bebek Tutma Belirtileri

Tüp Bebek Tutma Belirtileri; Günümüzde tüp bebek tedavisi doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan anne ve baba adaylarına iyi bir seçenek olmuştur. Tüp bebek tedavisine başlamadan önce ailenin kendini hem maddi hem de manevi açıdan hazır hissetmesi gerekir. Çiftlerin bu süreçte en çok merak ettiği durum tüp bebek yaptırdıktan sonra gebeliğin oluşup oluşmadığıdır.

Tüp Bebek Tutma Belirtileri Tüp Bebek Tutma Belirtileri

Tüp Bebek Tutma Belirtileri

Tüp bebek tedavisinde işlemin başarılı olduğunu yani gebeliğin oluştuğunu gösteren durumlar normal hamilelik belirtileri ile aynıdır. Tedavinin başarılı olduğunu öğrenmek için en kesin sonuç tabiki kan testidir. Kan testi embriyo transferi gerçekleştikten yaklaşık olarak iki hafta sonra yapılmalıdır. İki hafta sonunda yapılan kan testi en kesin sonucu verecektir.

Diğer tutma belirtileri arasında iştahsızlık, mide hassaslığı, mide bulantıları, bel ve kasık ağrıları da gebe olduğunuzu gösteren belirtilerdir. Fakat bu belirtiler kesin belirtiler değildir. Özellikle mideniz sabahları daha hassas olur. Bu nedenle kokuya karşı hassas olan mideniz sabah bulantılarına neden olabilir. Eğer bu bulantılar size rahatsız edecek düzeyde ise uzmanınız ile görüşmenizde fayda var. Son olarak tüp bebek tutmasını en iyi kan testi sonucu gösterecektir.

Leave a commentDr. Halil İbrahim Tekin

Op. Dr. Halil Ibrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu. 1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı. 1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde

İletişim

info@halilibrahimtekin.com

+90 212 240 35 61

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad.

Valikonağı Plaza No: 177 B Blok D:1 

Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Copyright © Dr. Halil İbrahim Tekin