Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?; Tüp bebek tedavisinde çiftlerin en çok merak ettikleri konulardan biri de tedavi sürecidir. Doğal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftler tüp bebek tedavisi veya donasyon gibi tedavi yöntemleri ile hamile kalmak isterler.

Tüp bebek tedavisinde üç aşama vardır;

İlk aşama muayene aşamasıdır. Uzmanınız size muayene etmeden önce belli başlı testler yaptırmanız gerekir. Bu testleri önceden öğrenip muayeneye giderken yanınızda götürmeniz size ekstra zaman kazandıracaktır. Muayene sonrası eğer uzmanınız tedaviye uygun olduğunuz kanısına varınca ilaç tedavisi başlar. İlaç tedavisi anne adayına uygulanan bir tedavidir. İlaç tedavisi yaklaşık olarak iki hafta sürmektedir. Bu süre zarfında kullanılan ilaçlar anne adayının rahmini tedaviye hazırlar. Bunun yanında yumurta toplama zamanına kadar olan sürede yumurtaların olgunlaşıp çatlamasını sağlar. Tüp bebek tedavisinde ilaç tedavisi kısmı önemli bir bölümdür. İlaç tedavisinde zaman önemlidir. İlaçların her gün uzmanınızın belirlediği saatlerde alınmasına özen göstermelisiniz. Doğru olmayan ilaç kullanımı yüzünden tüp bebek tedavisinde başarısızlık artmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer? Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İlaç tedavisinden sonra yumurta toplama işlemi gerçekleşir. Yumurta toplama işleminden sonra baba adayının ürüme hücreleri ile yumurtalar birleşmeye bırakılır. Embriyo haline geldikten 3-5 gün sonra anne adayına embriyo transferi yapılır. Bundan sonraki süreç normal hamilelik süreci ile aynıdır. Bu süreçte ise hamileliğinizi tehlikeye sokacak herhangi bir ter hareket veya bilinçsiz ilaç kullanımına dikkat göstermeniz gerekir. Başarılı bir tüp bebek hamileliği için uzman kadar anne ve baba adayınında bu süreçte dikkatli olması gerekmektedir.

Leave a commentDr. Halil İbrahim Tekin

Op. Dr. Halil Ibrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu. 1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı. 1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde

İletişim

info@halilibrahimtekin.com

+90 212 240 35 61

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad.

Valikonağı Plaza No: 177 B Blok D:1 

Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Copyright © Dr. Halil İbrahim Tekin