Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarının Nedenleri Nelerdir?

Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarının Nedenleri Nelerdir?; Tüp bebek tedavisinde başarısızlığın birden fazla nedeni bulunmaktadır. Tüp bebek tedavisi hem maddi hem de manevi anlamda sabır gerektiren bir süreçtir. İlk olarak kendinizi hazır hissetmeden tüp bebek tedavisine başlamamanız önerilir. Tüp bebek tedavisinde başarısızlık nedenleri arasında en önemli konu tedaviyi yaptıran ailenin sağlık durumudur.

Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarının Nedenleri Nelerdir? Tekrarlayan Tüp Bebek Başarısızlıklarının Nedenleri Nelerdir?

Tüp bebek tedavisi yaptıracak ailenin hangi sağlık sorunları olduğu belirlenir. Tedaviyi etkilememesi için eğer bir önlem alınabiliyor ise önceden alınır. Önlem alınmadığı takdirde başarısızlık riski de artacaktır. Anne adayının yumurtalık durumu, rahim durumu tedavinin başarılı olmasının en büyük etkenlerindendir.

Tüp Bebek Tedavisinde Uzman Etkisi

Tüp bebek tedavisinde çiftten daha çok tedaviyi yapan uzman ve teknolojik ekipmanlar çok önemlidir. Ayrıca tedavide bulunan ilaç tedavisi de başarısızlık için büyük risk taşır. Uzmanınız eğer tecrübeli değil ve tedavi süresi boyunca sizinle ilgilenmiyor ise başarısızlık riski artacaktır. İlaç tedavisi süresinde eğer yanlış ilaç kullanırsanız da başarısızlık nedeni olacaktır.

Başarılı bir tüp bebek tedavisi için tecrübeli ve başarılı bir uzman seçimi, doğru zaman, doğru ilaç tedavisi çok önemlidir. Başarısızlık nedenlerini önceden bilip önlem alıp tedaviye başlamak başarı oranını arttıracaktır.

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Dr. Halil İbrahim Tekin

Op. Dr. Halil Ibrahim Tekin 8 Eylül 1962 yılında Lefkoşa’da doğdu. İlkokulu, Tavas İstiklal İlkokulunda okudu. 1973 yılında Galatasaray Lisesi’ni kazanarak orta ve lise eğitimine devam etti. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi ve kısa bir süre Adli Tip Kurumu’nda ihtisas yaptı. 1985 yılında Fransa’nın Lille Üniversitesi’nde Endokrinolojik Cerrahi bölümünde

İletişim

info@halilibrahimtekin.com

+90 212 240 35 61

Meşrutiyet Mah. Valikonağı Cad.

Valikonağı Plaza No: 177 B Blok D:1 

Nişantaşı / Şişli / İstanbul

Copyright © Dr. Halil İbrahim Tekin